Dzień dobry, nazywam się Marta Falgowska i jestem dyplomowanym logopedą. Od wielu lat współpracuję z wrocławskimi przedszkolami oraz szkołami, ale przede wszystkim prowadzę własną praktykę logopedyczną. Zajęcia prowadzę w domu pacjentów, dzięki czemu efekty pracy pojawiają się znacznie szybciej.

Zajmuję się terapią wad mowy, usprawnianiem analizy i syntezy słuchowej u dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym. Ponadto prowadzę zajęcia kompensacyjne z dziećmi, u których występują zaburzenia uczenia się, takie jak dysleksja, dysgrafia, dysortografia. Zajmuję się także zaburzeniami mowy na tle zaburzeń rozwojowych, jąkania, afazji, dyzartrii, autyzmu.

W trakcie studiów na Uniwersytecie Wrocławskim zdobyłam wiedzę teoretyczną na temat zaburzeń mowy dzieci i dorosłych. Umiejętności praktyczne nabyłam zaś podczas licznych praktyk w przedszkolach i szkołach zarówno publicznych, jak i integracyjnych, specjalnych oraz poradniach specjalistycznych. Współpracowałam między innymi ze Szkołą Podstawową nr 71, Szkołą Podstawową nr 44, Szkołą Podstawową nr 84, Niepublicznym Przedszkolem Tuptusie, Klubem Malucha Serduszkowo czy Słonecznym Przedszkolem. Kilka lat temu nabyłam również umiejętności z zakresu felinoterapii, czyli terapii z udziałem kotów. Jest to doskonały sposób na zwiększenie efektywności prowadzonych zajęć, szczególnie podczas pracy z osobami z zaburzeniami neurologicznymi.

Uwielbiam jazdę na rowerze, wędrówki górskie oraz jazdę na snowboardzie. Sport wyzwala we mnie dużą dawkę energii, która potrzebna jest do codziennej pracy z dziećmi. Przed snem staram się zrelaksować oraz wyciszyć, czytając literaturę specjalistyczną, biografie i powieści.